• Школы

Адрес: 423896, Республика Татарстан, Тукаевский район, с. Бурды, ул. Школьная, дом 3
Телефон: +7(855)-279-52-11
E-Mail: Sburd.Nc@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Бурдинская СОШ" Тукаевского муниципального района РТ
Руководитель: Утяшов Валерий Михайлович
У нас учатся: 59 учащихся, 12 воспитанников
У нас учат: 12 учителей, 2 воспитателя

Новости МБОУ "Бурдинская СОШ"

Яшь талантлар үзләрен «Туым Җондозы»нда сынады

Опубликовано: 03.02.2014

Узган атнаның җомгасында районның Круглое Поле мәдәният йортында республикада һәр елны үткәрелә торган «Туым Җондозы» Раштуа фестиваленең якын-тирәдәге берничә район үзешчәннәрен берләштергән сайлап алу туры узды. Бездән әлеге фестиваль-конкурста Мәләкәснең «Питрау» ансамбленә йөрүче балалар һәм яшьләр, Бордының «Тәңкәләр» ансамбле һәм әлеге фольклор коллективларының аерым солистлары катнашты. Жюри Тукай районы үзешчәннәре чыгышында быел сизелерлек үсеш күренүен билгеләп үтте.Озаклап утырып киңәшләшкәннән соң жюри һәр чыгышны яхшы дип бәяләде. Бордының яшь җырчы кызы Диана Чернованы берсүзсез I дәрәҗә диплом белән бүләкләргә дигән карарга килде. Гомумән, бу кызның бик өметле булуын билгеләп үтте ул. «Тәңкәләр» коллективына исә II дәрәҗә диплом бирелде. Хәзер Бордының фольклор коллективы үз талантларын күрсәтергә 26 гыйнварда Казанда үтәчәк республика конкурсына барачаклар. Безнекеләр район данына анда да тап төшермәсләр, җиңеп кайтырлар дип ышанасы килә.