Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад комбинированного вида «Сказка» города Тетюши» Тетюшского муниципального района РТ

Адрес: 422370, Республика Татарстан, Тетюшский район,г. Тетюши, ул. Школьная дом 16
Телефон: +7(843)-732-75-78;+7(843)-732-75-79
E-Mail: sadik.skazka@gmail.com
Короткое название: МБДОУ «Детский сад комбинированного вида «Сказка» города Тетюши» Тетюшского муниципального района РТ
Руководитель: Ибатуллина Галина Геннадьевна
Год основания учреждения: 2002

Итоговый педсовет

Опубликовано: 11.06.2019

Май ахырында балалар бакчасында 2018-2019 уку елы битләре буенча сәяхәт формасында йомгаклау педагогик советы узды. Уку елы азагында барлык педагогларның да бер үк хәл була: узып баручы уку елына йомгак ясыйсы һәм яңа уку елына планнар уйлап табасы килә. Быел еллык бурычларны хәл итү буенча зур эш башкарылды, билгеле бер нәтиҗәләргә ирешелде, алар өчен, Һичшиксез, балалар бакчасының барлык педагогларына куанырга мөмкин. Шуңа күрә педсовет рәсми булмаган, ә бәлки бәйрәм характерында булган. Китапның һәр бите балалар бакчасы эшенең бер юнәлешен күрсәтте. Педагогик совет барышында ел саен үткәрелә торган «Әкият " балалар бакчасы педагогик бүләкләре кысаларында Мэри Поппинс бүләкләнде. Педагоглар номинантларны үзләре сайлады, ә җиңүче аның өчен бирелгән иң күп тавышны билгеләде.

«Перспектив педагог» номинациясендә җиңүче Арсеньева Татьяна Владимировна

"Инновацияләр лидеры» номинациясендә җиңүче Майорова Ирина Владимировна

«Иң яхшы ачык чара» номинациясендә җиңүче Мусташкина Татьяна Борисовна

«Иң иҗади педагог» номинациясендә җиңүче Торгайкина Тамара Анатольевна

«Мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе тормышында иң актив педагог» номинациясендә җиңүче-Бирюкова Наталья Геннадьевна

Җиңүчеләрне котлыйбыз! Ирешелгәннәр белән генә тукталып калмаска телибез. Алга бару!

Шулай ук педагоглар советында балалар бакчасында узган педагоглар өчен үткәрелгән конкурсларга йомгак ясалды. Ел дәвамында балалар бакчасында «Мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе өчен уңайлы фән-пространство мохите " дип аталган төркем бүлмәләре проектларының дизайн конкурсы узды. Составына кергән жюри ай саен балалар бакчасы мөдире, өлкән тәрбияче, белгечләр һәм балалар бакчасының ата-аналары төркем үзәкләренә бәя бирделәр. Нәтиҗәдә конкурс җиңүчеләре булдылар:

1 урын (нәтиҗә 4,88)

Беренче кече төркем

Өлкән төркем

2 урын (нәтиҗә 4,8)

Беренче кече төркем (2)

Икенче кече төркем

3 урын (нәтиҗә 4,78)

Логопед төркеме

Йомгаклау педсоветы бик нәтиҗәле, эчтәлекле үтте.