Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад комбинированного вида «Сказка» города Тетюши» Тетюшского муниципального района РТ

Адрес: 422370, Республика Татарстан, Тетюшский район,г. Тетюши, ул. Школьная дом 16
Телефон: +7(843)-732-75-78;+7(843)-732-75-79
E-Mail: sadik.skazka@gmail.com
Короткое название: МБДОУ «Детский сад комбинированного вида «Сказка» города Тетюши» Тетюшского муниципального района РТ
Руководитель: Ибатуллина Галина Геннадьевна
Год основания учреждения: 2002

Литературно-поэтическая гостиная "Есть на Волге городок"

Опубликовано: 13.02.2019

«Безнең шәһәрчекнең шагыйрьләре» проекты кысаларында тәрбияче Мусташкина Т. Б. өлкән төркем балалары өчен «Идел ярында урнашкан шәһәр»дип исемләнгән әдәби кунакханә оештырды.  Балалар Ватан турында, яраткан шәһәр турында зур рухлану һәм горурлык хисләре белән шигырьләр укыдылар. Чарага Светлана Георгиевна Пантюхина, Евгения Николаевна Старшинина һәм Вера Владимировна Скурихина чакырылган иде. Светлана Георгиевна шигырьләр яза башлау тарихы турында сөйләде. Үзенең яраткан шигырен укыды. Балалар «Каенкай» шигыре астында Светлана Георгиевна язган музыкаль  күренеш күрсәттеләр. Балаларның иң яраткан шигырьләренең берсе-Юрий Терентьевич Старшинин язган шигырьләр. Шагыйрьнең тормыш иптәше Евгения Николаевна һәм Вера Владимировна Скурихина шагыйрьнең балалар өчен махсус язылган шигырьләрен укыдылар. Балалар  Вера Владимировнаны зур дулкынлану белән тыңладылар. Балаларның әти-әниләре белән бергә шигырь укуы  бу чараның  күңелле мизгеле булды."Тормышны яратыгыз!", дигән теләк белән Евгения Николаевна тәрбиячеләргә Юрий Терентьевич Старшининның китапларын бүләк итте."Әкият» балалар бакчасы коллективы чакырылган кунакларга рәхмәт белдерә һәм яңа очрашуга өметләнә.Әлеге чара балалар күңелендә тирән эз калдырыр һәм алар үз Ватанының чын патриотлары булып үсәр дип ышанабыз.