• Тетюшский
  • Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад «Березка» города Тетюши» Тетюшского муниципального района РТ

Адрес: 422370, Республика Татарстан, Тетюшский район, г. Тетюши, ул. Ленина, д. 116
Телефон: +7(843)-732-62-17
E-Mail: sadik.berezka@gmail.com
Короткое название: МБДОУ " Детский сад " Березка" города Тетюши"
Руководитель: Дубровская Оксана Александровна

Небезопасные зимние забавы

Опубликовано: 10.01.2024

Кышкы куркынычсыз күңел ачулар Кышкы йөрешләр балаларга һәрвакыт зур шатлык китерә. Көздән күп балалар карны түземсезлек белән көтә башлыйлар, чаналарда йөрергә, таудан шуарга, кар бәреш уйнарга һәм кар манаралары һәм лабиринтлар төзергә. Ләкин кышкы вакыт балаларның һәм ата-аналарның шатлыгын бик еш очрый торган җәрәхәтләр белән каплый. Бердәм куркынычсызлык көне кысаларында өлкән-әзерлек һәм урта төркем балалары өчен "Куркынычсыз булмаган кышкы күңел ачулар"тематик шөгыле узды. Педагоглар балалар белән үзләрен күңелсез нәтиҗәләрдән ничек сакларга кирәклеге турында фикер алыштылар һәм кышкы йөрү вакытында куркынычсызлык кагыйдәләрен ныгыттылар. Яктылыкны кире кайтаручы элементлар турында да искә төшерделәр, аларсыз тәүлекнең караңгы вакытында урамга чыгарга ярамый. Мондый чаралар балаларга куркынычсыз тәртипнең төп күнекмәләрен үзләштерергә мөмкинлек бирә. Хөрмәтле ата-аналар балалар тормышта куллана алырмы-юкмы икәненә сез генә бәйле, чөнки сез үз балаларыгыз өчен үрнәк булып торасыз! Куркынычсыз тәртип кагыйдәләрен үтәгез һәм алар турында балаларга сөйләгез!