• Тетюшский
  • Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад «Березка» города Тетюши» Тетюшского муниципального района РТ

Адрес: 422370, Республика Татарстан, Тетюшский район, г. Тетюши, ул. Ленина, д. 116
Телефон: +7(843)-732-62-17
E-Mail: sadik.berezka@gmail.com
Короткое название: МБДОУ " Детский сад " Березка" города Тетюши"
Руководитель: Дубровская Оксана Александровна

Единый день безопасности

Опубликовано: 10.02.2023

Бүген «Каенкай» балалар бакчасында бердәм куркынычсызлык көне узды. Балалар куркынычсызлыгы - ата-аналар кичергән төп нәрсә. Шуңа күрә ата - аналарның, тәрбиячеләрнең бурычы-куркынычсызлык кагыйдәләрен аңлату, гомуми кабул ителгән тәртипкә өйрәтү. Өлкән/әзерлек төркемендә тәрбияләнүчеләр, туган шәһәр урамнары буйлап экскурсиягә чыгып, юл хәрәкәте кагыйдәләрен зур кызыксыну белән кабатладылар. Татар төркеме балалары янгын, ашыгыч ярдәм, полиция телефоннары номерларын өйрәнделәр һәм аларны чакырдылар. Әмма куркынычны урамда гына түгел, көнкүрештә дә көтәргә мөмкин, шуңа күрә урта һәм икенче кече төркем укучыларына тәрбиячеләр куркыныч көнкүреш приборлары турында сөйләделәр.