• Тетюшский
  • Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад «Березка» города Тетюши» Тетюшского муниципального района РТ

Адрес: 422370, Республика Татарстан, Тетюшский район, г. Тетюши, ул. Ленина, д. 116
Телефон: +7(843)-732-62-17
E-Mail: sadik.berezka@gmail.com
Короткое название: МБДОУ " Детский сад " Березка" города Тетюши"
Руководитель: Дубровская Оксана Александровна

Синичкин день

Опубликовано: 11.11.2022

Бүген балалар бакчасында Песнәк көненә багышланган клуб сәгате узды. Ул ел саен 12 ноябрьдә билгеләп үтелә. Клубларда балалар " Песнәккә нәрсә ашатабыз?", «Дүртенче артык», «Филин һәм кошлар», "Yз йортыңны тап" уеннарын уйнадылар. Аларның структурасын ныгытып кошларны җыйдылар. Балалар кошлар турында кызыклы фактлар белделәр, табышмаклар чиштеләр. Кәгазьдән песнәкләр ясадылар, кош азыгы запасын яңа җимлекләр белән тулыландырдылар. Клуб сәгате ахырында балаларны шатлыклы хәбәр көтә иде, «Эко-мәктәп/Яшел флаг» халыкара программасы кысаларында безнең балалар бакчасы флаг һәм программада актив катнашкан өчен рәхмәт хаты алды. Флагны тантаналы тапшыруда 10.11.2022 Казан шәһәрендә бакча мөдире Дубровская О. А. катнашты. Ә бүген ул балаларга флаг тапшырды һәм туган як табигатен саклап, әйләнә-тирә мохитне саклау эшен дәвам итүләрен теләде.