С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Тетюшский
  • Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад «Березка» города Тетюши» Тетюшского муниципального района РТ

Адрес: 422370, Республика Татарстан, Тетюшский район, г. Тетюши, ул. Ленина, д. 116
Телефон: +7(843)-732-62-17
E-Mail: sadik.berezka@gmail.com
Короткое название: МБДОУ " Детский сад " Березка" города Тетюши"
Руководитель: Дубровская Оксана Александровна

Наша Родина - Россия

Опубликовано: 14.06.2019

«Каенкай» балалар бакчасында «Безнең Ватан - Россия!» танып - белү-күңел ачу чарасы узды.» анда барлык яшь төркемнәрендә тәрбияләнүчеләр катнашты. Бәйрәм барышында балалар илебезнең традицияләре, билгеләре белән танышуларын дәвам иттеләр һәм, әлбәттә инде, Россия Федерациясе символлары турында белемнәрен ныгыттылар. Балалар рәхәтләнеп күңел ачтылар, халык уеннары уйнадылар, җырлар җырладылар, шигырьләр сөйләделәр.  Чөнки рус халкының тарихи гореф-гадәтләре уникаль булуын истә тоту мөһим. Нәкъ менә халык гореф-гадәтләре халык күңелен чагылдыра, аның тормышын бизи, кабатланмас, буыннар бәйләнешен ныгыта. Бәйрәм бөек Ватаныбыз хөрмәтенә арткы флеш-моб белән тәмамланды.