МАДОУ "Детский сад № 415 с татарским языком воспитания и обучения" Советского района г.Казани

Адрес: г. Казань, ул. Каштановая
Телефон: +7(843)-234-24-76
E-Mail: madou.415@tatar.ru
Короткое название: МАДОУ "Детский сад №415"
Руководитель: Кадырова Рузалия Ахатовна
Год основания учреждения: 1961
У нас учатся: 125 воспитанников, иностранных граждан 0

Новости детского сада

Бөтендөнья татар хатын кызларының Казан шәһәре буенча "Ак калфак" иҗтимагый оешмасының күчмә утырышында чыгыш

Опубликовано: 15.02.2018

Балалар бакчасы методисты Закирова Кафия Валиевна Бөтендөнья татар хатын кызларының Казан шәһәре буенча "Ак калфак" иҗтимагый оешмасының вәкиле буларак,  күчмә утырышында чыгыш ясады. Чыгышның темасы халык уеннарына багышланган иде.

"Ак калфак"  оешмасы татар хатын-кызларның, гаиләнең һәм балаларның тормыш шартларын яхшыртуда дәүләт сәясәтен билгеләү; хатын-кызларга кагылышлы үткен сорауларны, ана һәм бала хокукларын яклау; татар гаиләсен саклау аша татар милләтен үстерү; гореф–гадәтләрне, телне саклап калу; дөнья күләмендә барган икътисади һәм сәяси процессларда хатын-кызның ролен үстерү максатыннан оештырыла.