Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия № 183» Советского района г.Казани

Адрес: Республика Татарстан, 420140, г. Казань, ул. Минская, д. 47
Телефон: (8-843)590-54-77; (8-843)590-54-79
E-Mail: g183.kzn@tatar.ru ; g183.kzn@mail.ru
Короткое название: МБОУ «Гимназия № 183»
Руководитель: Галинова Светлана Асхатовна
Год основания учреждения: 2018
У нас учатся: 2584 учеников (иностранных граждан - 2)
У нас учат: 115 педагога язык обучения: русский

Гимназия 183

Татарча диктант-2022

Опубликовано: 25.11.2022

2022 елның 25-27 ноябрь көннәрендә җиденче тапкыр “Татарча диктант” дөньякүләм белем тикшерү акциясе уза.
  “Татарча диктант” акциясе грамоталы язу, әдәби татар телен белү, орфографик һәм грамматик хаталарны тикшерүгә юнәлтелгән. Теләге булган һәр кеше татар телендә диктант язуда үз көчен сынап карый ала. Әлеге чара ел саен берьюлы Татарстан, Россия күләмендә һәм дөньяның төрле шәһәрләрендә уздырыла.
  Бу чарадан безнең гимназиябез дә читтә калмады.Гимназиябез укучылары һәм укытучылары бик теләп катнаштылар.Кыскасы, әлеге акциядә катнашучыларны татар теленә мәхәббәт китергән бирегә.
   Быел диктант язучыларга Зөлфәт Хәким әсәреннән өзек тәкъдим ителде, барлыгы 195 сүз иде анда. Бераз катлаулырак булуына карамастан, аны күбесе бик теләп һәм яратып язды.

Фоторепортаж:
Татарча диктант-2022