Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Лякинская основная общеобразовательная школа» Сармановского муниципального района РТ - Татарстан Республикасы, Сарман муниципаль районы Ләке төп гомуми белем бирү мәктәбе

Адрес: 423366, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Ляки, ул. Школьная, д. 5
Телефон: +7(855)-594-66-80
E-Mail: Gtnhjd12345@yandex.ru
Короткое название: МБОУ ЛООШ ( МБОУ Лякинская ООШ)
Руководитель: Давлетшина Эльмира Хамитовна
У нас учатся: 12+5

Информация для родителей!

Опубликовано: 09.01.2023

Кискен суыту һәм көчле салкыннар сәбәпле, Татарстанның күп кенә мәктәпләрендә дәресләр туктатылды.

Термометр күрсәткечләренә карамастан, Татарстанның барлык мәктәпләре һәм педагогик коллективлары элеккеге режимда эшли. Балигъ булмаган балаларыгызны кем белән калдырырга белмәсәгез, мәктәп аларны нинди температура булса да кабул итәчәк. Бала белән педагоглар шөгыльләнәчәк һәм ул кайнар ризык белән тукланачак. Температура режимы гомуми белем бирү оешмаларында шулай ук барлык нормаларга һәм таләпләргә туры килә.

ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы искәртеп узганча, дәресләр авыл мәктәпләренең башлангыч сыйныфларында - 23 градус булганда, шәһәр мәктәпләренең башлангыч сыйныфларында һәм 5-9 нчы сыйныфларда - минус 25, шәһәр мәктәпләренең 5-9 нчы сыйныфларында- минус 27 градус,  авыл мәктәпләренең 10-11 нче сыйныфларда - 30 градус салкын, шәһәр мәктәпләренең 10-11 нче сыйныфларда - минус 32 градус булганда туктатыла.