Пришкольные лагеря. День15/ Мәктәп яны лагерьлары. 15нче көн

Опубликовано: 18.06.2024

Сегодня, 18.06.2024 в музыкальной школе для ребят летнего трудового лагеря "Горячие сердца" и пришкольного лагеря «Солнышко» провели просветительскую лекцию с интерактивной программой преподаватель по классу «Орган» Лилия Акрамовна Давлетшина и ученица ДМШ Гулия Юзлибаева. Юные зрители остались в восторге!
Также день был посвящен великим открытиям. Ребята с удовольствием мастерили интересные поделки из бутылок. Работы получились оригинальными и креативными!
Ребята из трудового лагеря " Горячие сердца" под руководством советника директора по воспитанию Салаховой Э.М  продолжают трудиться: поливают клумбы, убирают сорняки с грядок. Они закрепляют трудовые навыки, которые пригодятся в будущем, принесут пользу обществу. А также ребята учатся жить в коллективе, общаться,  дружить.

Бүген, 18.06.2024 “Кайнар йөрәкләр” җәйге хезмәт лагере һәм “Кояшкай” мәктәп яны лагере балалары өчен музыка мәктәбендә “Орган” классы укытучысы Лилия Акрамовна Дәүләтшина һәм балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе укучысы Гөлия Юзлибаева интерактив программа белән лекция үткәрделәр. Яшь тамашачылар сокланып карадылар!
Шулай ук көн бөек ачышларга багышланган иде. Балалар рәхәтләнеп шешәләрдән кызыклы поделкалар ясадылар. Эшләр үзенчәлекле һәм креатив килеп чыкты!
"Кайнар йөрәкләр" хезмәт лагере балалары директорның тәрбия буенча киңәшчесе Сәлахова Э.М. җитәкчелегендә эшләүләрен дәвам иттелэр: клумбаларга су сиптелэр, түтәлләрдән чүп үләннәрен җыйдылар. Алар киләчәктә кирәк булачак хезмәт күнекмәләрен ныгыталар. Шулай ук балалар коллективта яшәргә, аралашырга, дус булырга өйрәнәләр.

Фоторепортаж:
Пришкольные лагеря. День15/ Мәктәп яны лагерьлары. 15нче көн