Тәбрик итәбез/Поздравляем

Опубликовано: 20.08.2023

Табигатьнең шундый мул, игенле, җиләк-җимешле, яшелчәле гүзәл бер мәлендә мәктәбебезнең ветеран мөгаллиме, укытучыларнын остазы, бик күпләрнең яраткан икенче әнисенә, ата-аналарның кинәшчесенә әверелгән Нәбирә Гамер кызының матур гомер бәйрәме-юбилее булып узды.  Нәбирә апа үзе дә тирәлекнен шушы чоры кебек ул. Аның күңел җылысы, йомшак мөгалләмәсе, сабырлыгы, тыйнаклыгы сокландыра. Йөзен беркайчан да авыр болытлар капламый кебек. Эчендә давыллар уйнаса да, авырлыклар басса да, ул аны сиздерми кала ала. Алай гына да түгел, сине тынычландырырга ашыга, җан җылысы белән бүлешә. Игътибарга, ихтирамга, хөрмәткә лаек укытучыбызны гомер бәйрәме белән чын күңелдән тәбрик итәбез. Улыгызнын, оныкларыгызнын, якыннарыгызнын,  тәрбияләгән укучыларыгызнын хөрмәтен тоеп яшәргә, сәламәт булырга язсын, Нәбирә Гамеровна. Куйган хезмәтегез өчен икенче Җәлил мәктәбе коллективын нан, әти-әниләрдән рәхмәтебезне кабул итегез. Гөлләргә күмелеп(ә Сез аларны шундый итеп үстерәсез, соклангыч), бәхеткә күмелеп яшәгез.

От всего сердца поздравляем уважаемую коллегу, любимую первую учительницу многих Набиру Гамеровну с юбилеем. Желаем ей долгих, счастливых лет жизни, крепкого здоровья. Спасибо Вам за Ваш труд.
Коллектив Джалильской средней школы №2.