Антикоррупционное мероприятия/Коррупциягә каршы чаралар

Опубликовано: 11.06.2023

Балалар арасында патриотик тәрбия һәм коррупциягә каршы караш формалаштыру максатларыннан мәктәп яны хезмәт лагеренда коррупциягә каршы чаралар уздырылды. Балалар "Коррупциягә каршы бергә!" дигән рәсемнәр ясадылар.
Шулай ук "Коррупция- юк!"дип аталган интеллектуаль уенда катнаштылар. Командаларга коррупция темасына катлаулы сорауларга җавап бирергә туры килде. Уен формасында балаларга коррупциянең нәрсә икәнен, ришвәт алуның һәм бирүнең начар икәнен аңлаешлы итеп сөйләделәр. Намуслы һәм лаеклы яшәргә, законнарны үтәргә, ә иң мөһиме тынычлыкта һәм татулыкта яшәргә кирәк.

В целях патриотического воспитание и формирование антикоррупционного мировоззрения среди детей  в  пришкольном трудовом лагере  провели антикоррупционное мероприятия. Ребята нарисовали  рисунки «Вместе против коррупции!»
Так же приняли участие в  интеллектуально-познавательной игре «Коррупции - Нет!». Командам пришлось отвечать на сложные вопросы по теме коррупция. В игровой форме ребятам рассказали доступно и понятно, что такое коррупция, что брать и давать взятки- плохо. Что надо жить честно и достойно, соблюдать законодательство, а главное жить в мире и согласии.