Малый Сабантуй/ Кече Сабантуй.

Опубликовано: 16.06.2022

Развернулся во всю ширь веселый детский сабантуй. Звучала задорная музыка. Праздник открыли ведущие. Сотрудники пришкольного лагеря организовали для детей интересные конкурсы, массовые игры и соревнования. Игры, перетягивание каната, веселые эстафеты, бег в мешках плавно сменялись между собой на радость детям. Заливистый детский смех разносился далеко за пределы площади детского сабантуя. Веселые игры и состязания не оставили без внимания никого. Девчонки и мальчишки от души повеселились в играх на сноровку, показали силу и ловкость. Участвуя в играх и состязаниях, дети остались довольны, набрались впечатлений. Скучающих на детском сабантуе не было, каждый ребенок стремился принять активное участие в играх и конкурсах на всех девяти  площадках.

Бөтен дөньяга күңелле балалар Сабантуе гөрләде. Дәртле музыка яңгырады. Бәйрәмне алып баручылар ачып җибәрде. Мәктәп яны лагере хезмәткәрләре балалар өчен кызыклы конкурслар, массакүләм уеннар һәм ярышлар оештырдылар. Уеннар, аркан тартышу, күңелле эстафеталар, капчык киеп йөгерү балаларга шатлык өләште.  Күңелле уеннар һәм ярышлар беркемне дә игътибарсыз калдырмады. Кызлар һәм малайлар уеннарда чын күңелдән күңел ачтылар, көч һәм җитезлек күрсәттеләр. Уеннарда һәм ярышларда катнашып, балалар канәгать калдылар, тәэсирләр тупладылар. Балалар Сабантуенда күңелсезлекләр булмады, һәр бала барлык тугыз мәйданчыкта уеннар һәм конкурсларда актив катнашырга омтылды.

Фоторепортаж:
Малый Сабантуй/ Кече Сабантуй.