Образовательная акция / Белем бирү акциясе

Опубликовано: 09.04.2022

Сегодня на базе нашей школы прошло ежегодное образовательное мероприятие  «Тота́льный дикта́нт». Эта акция организуется в России и разных странах мира с 2004 года с целью популяризации грамотности.  Участниками акции стали старшеклассники, педагоги и жители района, которые захотели проверить свои знания. Ведь писать грамотно очень важно, модно и актуально всегда.

9 апрельдә мәктәбебез базасында ел саен үткәрелә торган белем бирү акциясе үткәрелде. Аның тарихы 2004 елга ук барып тоташа  һәм рус телендә грамоталы язуны популярлаштыру  максатыннан оештырыла. Акциядә мәктәбебез укытучылары, югары сыйныфта белем алучы егетләр һәм кызлар, райондашларыбыз катнашты. Дөрес яза белү, грамоталы булу - кешене һәрчак бизәп торучы күнекмә бит ул.

Фоторепортаж:
Образовательная акция / Белем бирү акциясе