Мастер класс от мастера / Остадан осталык дәресе

Опубликовано: 12.03.2022

Сегодня выпускник нашей школы, ныне студент 3 курса Международного колледжа сервира Минкагиров Даниял провел мастер класс с учащимися 9-10-ых классов на тему “Молекулярная кухня”. Даниял – победитель чемпионата по профессиональному мастерству WorldSkills Russia, член республиканской команды. Сегодня юноша очень скромно рассказал о своих успехах, про этот чемпионат, ответил на вопросы участников мастер-класса и угостил всех нас вкусным десертом, который он приготовил вместе с командой девушек и парней.

Бүген мәктәбебезнең 2019 елгы чыгарылыш сыйныф укучысы, бүген "Халыкара сервис көллияте" дәүләт автоном һөнәри белем бирү учреждениесенең 3 курсында белем алучы Минкагиров Даниял мәктәбебезнең 9-10 сыйныф укучылары өчен “Молекуляр кухня” темасына осталык дәресе үткәрде. Даниял – яшьләр арасында үткәрелә торган WorldSkills Russia бәйгесе җиңүчесе, республика командасы әгъзасы. Бүген егет бик тыйнак кына үзенең уңышлары, чемпионат турында сөйләде, осталык дәресендә катнашучыларның сорауларына җавап бирде. Даниял егетләр һәм кызлар командасы белән бик тәмле десерт әзерләде һәм барысын да сыйлады.

Фоторепортаж:
Мастер класс от мастера / Остадан осталык дәресе