Емеляны сани на 3 месте/ Емеля чанасы 3 урында

Опубликовано: 05.01.2022

Команда школы приняла участие в фестивале креативных саней, которая сегодня  прошла на Майдане. Это первый масштабный конкурс наступившего нового года. Мы сделали печку Емели из знаменитой русской сказки и наша сани-печь заняла 3 место. Особая благодарность нашим артистам Ание Тахавиевой и Булату Багманову.
Творческих всем нам успехов в новом году!

Бүген бистәдә салкынлыкны сизмәделәр дә кебек. Креатив чаналар фестивалендәге күңел күтәренкелеге туңарга ирек бирмәде. Моңа иҗат киңлеге, ак бәскә төренгән агачларның матурлыгы өстәлгәч, ямь өстенә ямь булды. Мәктәп командасы  рус әкиятендәге Емеляның миче белән катнашты конкурста һәм 3 урынга лаек булды. Фестиваль Яңа 2022 елның ярышларына старт бирде. Алга таба да барыбызга иҗади уңышлар, креатив идеяләр, яңа ачышлар насыйп булсын. Яшь артистларыбыз Ания Тахавиева белән Булат Баһмановка  аерым респект! Рәхмәт үзләренә!