Осенняя Неделя добра / Көзге мәрхәмәтлелек атнасы

Опубликовано: 14.09.2021

Вторая неделя сентября была ботата добрыми делами.Это неспроста. Ведь в школе началась Осенняя Неделя добра. В понедельник провели акцию "Подари улыбку". Активисты ШУС подарили каждому бумажные сердечки, где были написаны  пословицы о доброте. Эти пословицы, крылатые выражения стали призывом недели. Юнармейцы поддержали акцию "Ветеран живет рядом". Парни помогли ветерану педагогического труда спилить кусты и скопали огород.
На уроках технологии в рамках акции "Чистый огород" ребята собрали урожай тыквы и кабачков. Все классы приняли участие в благотворительной ярмарке "Щедрая осень" . В рамках акции "Бумажный бум" собрали макулатуру. Собранный в рамках акции "Помоги бездомному животному" корм, отвезли в г.Альметьевск и вручили через ветеринарную клинику "Доктор Айболит".
11 сентября обучающиеся 10-ых классов присоединились к акции "Вода России" и очистили прибрежнюю территорию реки Мензеля.

Сентябрьнең икенче атнасы изге эшләргә мул буды. Бу бер дә юкка түгел. Мәктәптә "Көзге шәфкатьлелек атнасы" башланып китте. Аңа укучылар үзидарәсе активистлары кәгазь йөрәкчек өләшеп старт бирде. Йөрәкчекләргә яхшылык турында мәкаль, я канатлы сүз язылган иде. Алар бу атналыкның девизы  булдылар. Юнармия хәрәкәте егетләре "Янәшәдә ветеран яши" операциясен куәтләп, педагогик  хезмәт ветеранына адреслы ярдәм күрсәттеләр. Аннан ярминкәләр гөрләде. "Йортсыз хайванга ярдәм ит" акциясе дә нәтиҗәле булды. Җыелган коры ризык Әлмәт шәһәрендәге приютка тапшырылды.
Шулай ук макулатура җыю буена өмәнең дә нәтиҗәсе уңай булды.
11 сентябрьдә 10 сыйныф укучылары "Рәсәй сулары" акциясенә кушылдылар. Алар көче белән зур территория чүптән чистартылды.
Атналыкка  шушы атна эчендә нәтиҗә ясалачак һәм актив катнашкан укучылар билгеләп үтеләчәк. 2 катта көзге муллык, матурлык хакында искә төшерә торган күргәзмә ачылды. Анда башлангыч сыйныф укучыларының эшләре урнаштырылды.

Фоторепортаж:
Осенняя Неделя добра/Көзге мәрхәмәтлелек атнасы