Весенняя неделя Добра/Язгы мәрхәмәтлелек атнасы

Опубликовано: 19.04.2021

Эта неделя (12.04-17.04) запомнился экологическими субботниками. Обучающиеся школы вместе с классными руководителями начали приводить в порядок территорию школы. Мусора после зимы очень много! Проводились, продолжились  массовые акции «Собери макулатуру – спаси дерево!», «Сдай батарейку – спаси природу», «Собери мусор – спаси наш общий дом!». Активисты отряда «Форпост» приняли участие в уборке лесного массива за Домом культуры.
15 апреля – в День экологических знаний были проведены экологические уроки на свежем воздухе.
С 14 по 17 апреля была организована Весенняя ярмарка Добра. Спасибо всем, участникам акций и классным руководителям!

Бу атна (12.04-17.04) экологик өмәләре белән истә калды. Укучылар, сыйныф җитәкчеләре белән мәктәп яны территориясен тәртипкә китерә башладылар. Озын кыш буена җыелган чүп-чар бер-ике җыештыру белән генә бетмәячәк анысы. Бу эш дәвам итәчәк. Киң колачлы «Макулатура җый да агачны сакла!», «Кулланылышта булган батарейны тапшыр – табигатьне сакла!»,«Чүп-чарны җый – уртак өебезне саклап кал!» акцияләре оештырылды. «Форпост» отряды активистлары Мәдәният йорты артындагы урманны чүп-чардан арындыруда катнаштылар.
15 апрель – Экологик белемнәр көне буларак билгеләп үтелде. Бу көнне саф һавада экология дәресләре оештырылды.
Атна буе язгы мәрхәмәтлелек ярминкәләре гөрләде. Укучылар тәм-том белән сыйландылар.

Фоторепортаж:
Весенняя неделя Добра/Язгы мәрхәмәтлелек атнасы