Неделя Здоровья/Сәламәтлек атналыгы

Опубликовано: 05.04.2021

В школе идет Месячник экологии. Эта неделя посвящается проблемам сохранения здоровья. Сегодня говорили о здоровом питании. Перед обучающимися выступили медработник школы Зиннатуллина Ф.И., зав.школьной столовой Асылшарипова Р.А, учитель ОБЖ Талибуллин Р.К., будущие медики-выпускники 11 классов: Уразаева Регина, Габидуллина Аделя, Хайруллова Диана, ЗиганшинаЗиля, Ризванова Екатерина, Сахапов Ильфат. Беседовали о правилах питания, о еде, о пользе витаминов, о продуктах, которые приносят вред здоровью.

Мәктәптә Экология икеайлыгы башланды. Бу атна Сәламәтлек атналыгы дип игълан ителде. Бүгенге иртәнге әңгәмәләр ашау кагыйдәләре, файдалы ризыклар һәм организмга зарар китерүче ризыклар, витаминнар, аларның файдасы турында булды.  Аларны мәктәпнең медицина хезмәткәре Зиннатуллина Ф.И., мәктәп ашханәсе мөдире Асылшарипова Р.А., тормыш иминлеге нигезләрен укытучы Талибуллин Р.К., булачак медик укучыларыбыз Уразаева Регина, Габидуллина Әдилә, Хайруллова Диана, Җиһаншина Зилә, Ризванова Екатерина, Сахапов Илфат үткәрде.

Фоторепортаж:
Неделя Здоровья/Сәламәтлек атналыгы