Опубликовано: 16.03.2021

Сегодня, 16 марта ученики 6 в класса посетили музей  Трудовой Славы  поселка Джалиль. Руководитель музея Альмира Анасовна Галиахметова рассказала о нашем поселке, о людях, чья жизнь связана с этим поселком, а также ознакомила учащихся с экспонатами музея. Детям очень понравились красиво оформленные залы, стенды.

Бүген  6 нчы В сыйныфы укучылары Мәдәният Сараенда урнашкан  Хезмәт Даны музеена бардылар. Сыйныф җитәкчесе Ләйсән Әнвәр кызы Галиева  җитәкләгән укучылар  Җәлил бистәсе тарихы һәм аның белән бәйле кешеләр турында  белделәр. Кайбер экспонатлар аеруча кызыксыну уятты, шуңа күрә укучылар үзләренең сорауларын  музей җитәкчесе Альмира Әнәс кызы Галиәхмәтовага яудырдылар. Ә ул, үз чиратында, һәр баланың соравына төгәл итеп җавап бирде.