Новости школы №2

Девятиклассники готовы стать в строй/ Тугызынчы сыйныф укучылары сафка басарга әзер.

Опубликовано: 28.01.2020

27 января в рамках месячника гражданско-патриотической работы состоялась общешкольная военно-патриотическая игра среди девятиклассников “Есть стать в строй”.Цель мероприятия заключалось в воспитании патриотизма и мужество среди учашихся,любви к Родине.Команды показали свое мастерство в разных заданиях. Игра закончилось строевой песней военных лет. Жюри оценила выступление команд. Первое место заняла команда 9б класса,второе место разделили 9а и 9в классы.

27нче гыйнвар көнне патриотик айлык барышында тугызынчы сыйныф укучылары арасында “Сафка басарга әзер!” дип аталган мәктәпкүләм хәрби-патриотик уен уздырылды.Бу чара укучыларда патриотик һәм батырлык үрнәкләрен үстерүне ,Ватанга мәхәбббәт хисләре тәрбияләүне максат итеп куйды. Командалар төрле хәрби биремнәрдә осталыкларын күрсәттеләр. Уен сугыш еллары җырларын стройда йөреп башкару белән төгәлләнде. Жюри уенны бәяләп, 9б сыйныф командасына беренче урынны бирде,ә икенче урынны 9а һәм 9в сыйныфларының командалары бүлештеләр.