Туган җир ул була бер генә, туган җирнең кадерен бел генә/Родина у каждого одна

Опубликовано: 15.11.2019

Изге җомга көнендә мәктәпнең татар теле укытучылары  7 нче сыйныф укучыларын туган ил, туган як турында сөйләшүгә чакырдылар. Шигъриятсез буламы соң?! Бистәбездә яшәүче юбиляр шагыйрә Рухия  Ахунҗанова иҗаты «Җәлилнефть» нефть  һәм газ чыгару идарәсе, бистә юбилейлары белән бергә бәйләнде. Чарада  мәгариф бүлеге методисты Г.Ф.Салихова, “Хезмәт даны” музее җитәкчесе А.Галиәхмәтова, бистә китапханәчесе С.Әкрамова, “Җәлил чаткылары” әдәби берләшмәсе әгъзасы Ә. Төхбәтуллин, “Ак калфак” оешмасы җитәкчесе Г.Гарипова катнашты һәм чыгыш ясады.
«Кеше туган ягы белән көчле. Ә туган як безнең белән көчле булсын иде». Өлкәннәрнең чыгышында, шагыйрәнең укылган шигырьләрендә менә шушы фикер яңгырады.

15 ноября учителя татарского языка и литературы пригласили учащихся 7–ых классов на литературную встречу, посвященную сразу трем юбилям: юбилею поэтессы, члена Союза писателей Татарстана Р.Ахунзяновой, родного НГДУ “Джалильнефть” и нашего поселка. Были прочитаны стихи поэтессы. В выступлениях гостей, прочитанных стихотворениях прозвучала мысль: «Родина у каждого одна. Нужно гордиться её и жить так, чтобы она гордилась тобой!»