Новости школы №2

Укытучыбыз әдәби бүләккә лаек булды/ Первые лауреаты премии им.Ханифа Хайруллина

Опубликовано: 25.05.2019

Матбугат көне уңаеннан Сарман мәгълүмат-мөхәррият үзәгендә язучы, журналист Хәниф Хәйруллин исемендәге премияләр тапшыру тантанасы булды. Премияләргә хәбәрчеләребез - Сарман авылыннан Клара Вәлишина, Җәлилдән Ландыш Шәйдуллина, мәгариф бүлеге белгече Илназ Дәүләтбаев лаек булдылар. Бүләкләрне Сарман мәгълүмат-мөхәррият үзәге җитәкчесе Альбина Сабирова һәм иганәчебез - Хәниф абыйның улы Ленар Хәйруллин тапшырдылар.

В связи с Днем печати в Сармановском информационно-редакционном центре состоялось торжественное вручение премий имени писателя, журналиста Ханифа Хайруллина. Премии удостоились наши корреспонденты Клара Валишина из села Сарманово, Ландыш Шайдуллина из поселка Джалиль, специалист отдела образования Ильназ Давлетбаев. Подарки вручили руководитель Сармановского информационно-редакционного центра Альбина Сабирова и сын нашего спонсора - Ханифа абый Ленар Хайруллин.