Новости школы №2

"Урок цифры" по теме «Безопасность в Интернете» / "Интернет куркынычсызлыгы" темасына "саннар дәресе"

Опубликовано: 20.05.2019

Министерством просвещения Российской Федерации, Министерством цифрового развития, связи и массовых коммуникаций Российской Федерации, совместно с АНО «Цифровая экономика», с 14 по 24 мая 2019 года в рамках всероссийского мероприятии «Урок Цифры» в Джалильской СОШ №2 проводятся урок по теме «Безопасность в Интернете». Урок адресован учащимся 1-11 классов, направлен на развитие ключевых компетенций цифровой экономики у школьников, а также на формирование навыков поведения в сети Интернет с целью обеспечения информационной безопасности.

"Интернет куркынычсызлыгы" темасына "саннар дәресе".
Россия Федерациясе Мәгариф министрлыгы, Министрлык Россия Федерациясенең цифрлы үсеше, элемтә һәм массакүләм коммуникацияләр, «Цифрлы икътисад» АКБО белән берлектә, 2019 елның 14 маеннан 24 маена кадәр кысаларында Җәлил икенче урта мәктәбендә " саннарга дәресе» Бөтенроссия чарасы үткәрелә «Интернет куркынычсызлыгы». Дәрес 1-11 сыйныф укучыларына адреслана, укучыларда цифрлы икътисадның төп компетенцияләрен үстерүгә юнәлдерелгән, шулай ук Интернет челтәрендә үз-үзеңне тоту күнекмәләрен формалаштыруга тәэмин итү максатында мәгълүмати куркынычсызлык.