КВН / ШаяРТ

Опубликовано: 11.04.2019

Говорят, что пять минут смеха продлевают жизнь на один час. Что ж, если это действительно так, то те,  кто побывали в муниципальном этапе татарской лиги КВН- Эйдэ Шаярт,увеличили свою жизнь как минимум на сутки.
В этот день со сцены Дворца культуры звучали шутки, смех и юмор. В жанре «фристайл» здесь зажигали учителя школ, воспитатели детских садов. Надо сказать, Эйдэ ШаяРТ среди педагогов проводится впервые и вопреки известной поговорке первый блин получился отнюдь не комом, напротив, учителя и воспитатели на деле показали, насколько они веселые и находчивые. «Наша система образования – отличная тема для шуток, - признаются они. – Только нашим педагогам под силу одолеть зигзаги образовательной реформы. Однако хотелось бы поменьше бумажной рутины и больше времени на работу с детьми», - уже серьезно добавляют они. Учителя шутили  на злобу дня: о ЕГЭ, учениках, случаях на уроках, всевозможных отчетах, планах, показывали смешные случаи на уроках.
Бариева- Саетгараева Гузель Фирдаусовна единогласно была признана лучшим игроком и награждена дипломом в номинации "Лучшая актриса».
Сборная команда наших учителей «Без булдырабыз!» заняла почетное третье место среди 8 команд . Победителем татарской лиги Квн Шаярт была признана команда Аграрного колледжа и Сармановского Исполнительного комитета. Ребята будут представлять наш район на республиканском этапе. Пожелаем им удачного выступления!

Көлүнең биш минутын бер сәгатькә озайталар, диләр. Чыннан да шулай булса, Квн татар лигасының муниципаль этабында булганнар үз тормышларын, ким дигәндә, бер тәүлеккә арттырганнар.
Бу көнне мәдәният сарае сәхнәсеннән мәзәкләр, көлүләр һәм юмор яңгырады. "Фристайл» жанрында мәктәп укытучылары, балалар бакчалары тәрбиячеләре катнашты. Әйтергә кирәк, Эйдэ ШаяРТ педагоглар арасында беренче тапкыр үткәрелә һәм билгеле бер әйтемнәргә карамастан, беренче коймак төерле түгел, киресенчә, укытучылар һәм тәрбиячеләр үзләренең никадәр күңелле һәм тапкыр булуларын күрсәттеләр. «Безнең мәгариф системасы-мәзәкләр өчен менә дигән тема, - ди алар. - Бары тик педагогларга белем бирү реформасын зигзаганы Җиңү көченнән килә. Әмма кәгазь рутинадан азрак һәм балалар белән эшләү вакыты күбрәк булсын иде», - дип җитди өстәп куя алар. Укытучылар бу көнне шаярттылар: БДИ, укучылар турында, дәресләрдә булган очракларда, төрле хисапларда, планнарда, дәресләрдә катнаш очракларны күрсәттеләр.
Бариева-Сәетгәрәева Гүзәл Фирдәүс кызы бертавыштан Иң яхшы уенчы дип табылды һәм "Иң яхшы актриса»номинациясендә диплом белән бүләкләнде.
Укытучыларыбызның җыелма командасы «Без булдырабыз!» 8 команда арасында мактаулы өченче урынны алды . Шаярт Квн татар лигасының җиңүчесе дип аграр көллият һәм Сарман Башкарма комитеты командасы танылды. Алар безнең район данын республика этабында яклаячак. Аларга уңышлы чыгышлар телик!