Новости школы №2

“Дулкыннар-2019” бәйгесе җиңүчесе. / Победитель Республиканского конкурса «Дулкыннар-2019»

Опубликовано: 07.03.2019

6 нчы  март   көнне  күренекле  татар  язучысы, фольклорчы-галим  Нәкый  Исәнбәтнең   тууына  120  ел  тулуга  багышланган  “Дулкыннар-2019”  Республика  бәйгесенең  Гала-концерты   булып  узды.  Безнең  мәктәбебездән  11 нче  сыйныф  укучысы  Баянов  Д.   “Нәфис  сүз”  номинациясендә    1нче  урынны  алды.   Сәләтле   егетне   зур  җиңүе   белән  котлыйбыз, алдагы  бәйгеләрдә  дә  уңышлар  телибез.

6  марта  прошел  Гала-концерт  Республиканского  конкурса  «Дулкыннар-2019»,посвященный    творчеству  известного  татарского  писателя,  ученого-  фольклориста  Наки  Исанбат.  На  этом  Гала-концерте из  нашей  школы   выступил  ученик  11  класса  Баянов  и  в номинации  «Художественное  слово»    занял  1  место.  Мы   его  поздравляем  и  желаем   дальнейших  побед  в  конкурсах.