На выставке нашего земляка/Якташ рәссам күргәзмәсендә.

Опубликовано: 04.10.2018

3  октября   ученики  8а  класса   посетили   выставку    в  художественной   школе нашего  поселка  Габдрахманова  Абузара  Рауфовича. Художник родом  из  деревни   Азалакова   Сармановского  района.  Сейчас   живет   в  городе  Набережные   Челны.  Ученики   знакомились  с  его  творчеством  и  смотрели   выставку.О  выставке интересно  рассказывала   учительница   этой  школы  Илюхина  Т.В.

3нче  октябрь   көнне  8  а  класс  укучылары  сәнгать  мәктәбенә  якташ   рәссамның  күргәзмәсен  карарга   бардылар. Габдрахманов  Әбүзәр  Рәуф   улы  Сарман  районы  Азалак  авылында  туып  үскән. Бүгенге  көндә  Чаллы  шәһәрендә  яши.Рәссамның  кызыклы  күргәзмәсе  турында  шушы  мәктәп  укытучысы  Илюхина  Т.В.  сөйләде.