Новости школы №2

Татар халкының тарихын күпсанлы рәсемнәр сөйләде/О истории татарского народа рассказывали многочисленные рисунки.

Опубликовано: 16.04.2018

16 нчы апрель  көнне  Татарстан Республикасының  Милли  музеенда “Тарих эзләреннән” дип  исемләнгән   татар  халкының тарихына багышланган Бөтенроссия  рәсемнәр  бәйгесенең  бүләкләү тантанасы  узды. Безнең  мәктәбебездән  7а  сыйныф  укучысы Галләмова Р.  (җитәкчесе Шәйдуллина  Ч.К.)  бу  бәйгедә урта  төркемдәге  катнашучылар  арасында  җиңү  яулады, бик күп бүләкләргә  ия  булды. Сәләтле  кызга уңышлар  телибез.

16  апреля  в  Национальном  музее Республики  Татарстан  прошла  церемония  награждения  победителей  Всероссийского конкурса  рисунков ”По  следам  истории”. Из  нашей  школы  на  церемонию  была  приглашена  ученица  7а  класса  Галлямова  Р. (руководитель Шайдуллина  Ч.К.). Она  была  награждена  дипломом  и кубком, также  подарками  от  спонсоров.