Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Илиза, бары тик алга!

Опубликовано: 05.10.2015

17-19 сентябрь көннәрендә Казан шәһәрендә йөзү ярышлары үтте. Бу ярышта минем сыйныфташым Илиза Сафиуллина да катнашты. Ярыш ничек кенә авыр булуына карамастан, Илиза 2004 нче елда туганнар арасында икенче урын яулады!

Илиза 2011 нче елдан бирле йөзү спорт секциясенә йөри. Шушы дәвердә төрле район, Республика ярышларында катнашканы бар. Үзенең яшенә карамастан, II зурлар категориясенә дә лаек булды. Илиза кайда гына көч сынашса да, һәрвакыт җиңү белән кайта. Аның тренеры Рөстәм Хәмит улы Тимергалин: “Илиза бик талантлы укучы. Башлаган эшен җиренә җиткереп эшли ул. Тренеровкага да бик теләп йөри, режимын бервакытта да бозмый. Илиза кебек укучылар күбрәк булсын иде”, - ди.

Сыйныфташым Илизаны лаеклы икенче урыны белән котлыйбыз.  Һәм алдагы елларда да алдынгы урыннар теләп калабаз!

Юзлибаев Айнур,

Җәлил икенче номерлы мәктәбенең