Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Пришкольные лагеря. День9/ Мәктәп яны лагерьлары. 9нче көн.

Опубликовано: 11.06.2024

Россия көне - илдәге төп дәүләт бәйрәмнәренең берсе. Бу көнне без Ватаныбызны, Россияне хөрмәтлибез, меңьеллык тарихы һәм уникаль мирасы булган илне хөрмәтлибез.  Бу тынычлык, игелек һәм ирек бәйрәме, ул Россиянең күпмилләтле халкының бердәмлеген символлаштыра һәм илнең бүгенгесе һәм киләчәге өчен җаваплылык турында искә төшерә.

“Кояшкай” мәктәп яны лагеренда һәм “Кайнар йөрәкләр” хезмәт лагеренда Россия көненә багышланган чаралар кысаларында балалар өчен кызыклы иҗат остаханәсе уздырылды.
"Россия белән йөрәктә". Шулай ук балалар, Сәлахова Э.М., мәктәп яны лагере җитәкчесе Нуретдинова Л.Ф., өлкән вожатыйлар Л.Ф. Шәйхесламова, Г.А. Имамутдинова Г.А. җитәкчелегендә мәктәп тәрәзәләрен илебезнең символикасы, чәчәкләр, күгәрченнәр белән бизәделәр.

День России – один из главных государственных праздников в стране. В этот день мы чествуем нашу Родину, нашу Россию, чествуем страну с тысячелетней историей и уникальным наследием.  Это праздник мира, добра и свободы, символизирующий единство многонационального народа России и напоминающий об ответственности за настоящее и будущее страны.

В рамках мероприятий, приуроченных ко Дню России в пришкольном лагере " Солнышко" и трудовом лагере " Горячие сердца"  прошла увлекательная творческая мастерская для детей по изготовлению открытки на тему
 «С Россией в сердце». А также ребята под руководством советника директора по воспитанию Салаховой Э.М и начальником пришкольного лагеря Нуретдиновой Л.Ф, старших вожатых Шайхелисламовой Л.Ф, Имамутдиновой Г.А  украсили окна школы символикой нашей страны, сердцами, флажками, цветами, голубями.