Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Пришкольные лагеря. День 2/ Мәктәп яны лагерьлары. 2 нче көн.

Опубликовано: 04.06.2024

Сегодня, 4.06.24  в летнем пришкольном лагере и ЛТО утренняя линейка началась с поднятия флага и исполнения гимна Российской Федерации и Республики Татарстан. После линейки  прошла весёлая и бодрящая  зарядка.
День был посвящен спортивным мероприятиям и трудовой деятельности. Вожатые лагеря «Горячие сердца» вместе с детьми посетили парк.  Дети с  удовольствием участвовали в веселых играх, выполняли спортивные задания и проявляли смекалку. Все они получили большое удовольствие и массу впечатлений. Игры помогли поднять их соревновательный дух, умение действовать в команде, преодолевать трудности.
А также накануне праздника Сабантуй ребята из ЛТО " Горячие сердца"  и советник директора  воспитанию Салахова Э.М вышли на уборку территории Майдан.
Вооружившись необходимым инвентарем, ребята  с удовольствием приводили в порядок территорию. Все трудились с большим душевным подъемом. Уставшие, но с отличным настроением закончили работу. Приятно было видеть результат своего труда. Чистая территория  радует глаз всех окружающих.

Бүген, 4.06.24 җәйге мәктәп яны лагеренда һәм район үзәгендә иртәнге линейка Россия Федерациясе һәм Татарстан Республикасы гимнын күтәрүдән башланды. Линейкадан соң күңелле һәм дәртле зарядка үтте.
Көн спорт чараларына һәм хезмәт эшчәнлегенә багышланган иде. “Кайнар йөрәкләр” лагере балалар белән бергә паркта булдылар.  Балалар рәхәтләнеп күңелле уеннарда катнаштылар, спорт биремнәрен үтәделәр һәм акыл белән эшләделәр. Алар барысы да зур канәгатьлек һәм бик күп тәэсирләр алдылар. Уеннар аларның ярышу рухын күтәрергә, командада эш итә белергә, кыенлыкларны җиңәргә ярдәм итте.
Шулай ук Сабантуй алдыннан “Кайнар йөрәкләр” шәхси сәүдә оешмасыннан килгән балалар һәм директорның киңәшчесе Сәлахова Э.М мәйдан территориясен җыештырырга чыктылар.
Кирәкле инвентарь белән коралланып, балалар рәхәтләнеп территорияне тәртипкә китерделәр. Барысы да зур күңел күтәренкелеге белән эшләделәр. Арыганнар, ләкин бик яхшы кәеф белән эшне тәмамладылар. Үз хезмәтеңнең нәтиҗәсен күрү күңелле булды. Чиста территория барлык тирә-юньдәгеләрне шатландыра.