Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Каһарман шагыйрь туган көн/В день рождение поэта-героя

Опубликовано: 15.02.2024

Февраль ае - Муса Җәлилне искә алу ае. Каһарман шагыйрьнең туган көненә әзерлек алдан башлана. Укучылар аның шигырьләрен ятлыйлар, тормыш юлын өйрәнәләр. Бу атнада 5-6 сыйныф укучылары проект эшләрен яклады лар. Байтак укучылар шагыйрь иҗатына, шуның белән бәйләп бистәбез тарихына мөрәҗәгать иткән. Бу бик куандыра. Мәктәпкүләм шигырь укучылар бәйгесе җиңүчеләре бистә күләмендә дә көчләрен сынадылар. Өлкән сыйныф укучылары шагыйрь һәйкәле янындагы митингта булдылар.
Февраль - месяц памяти поэта-героя Мусы Джалиля. В школе прошёл конкурс чтецов. Учащиеся защищали свои проекты по истории посёлка, по творчеству поэта. Победители школьного конкурса чтецов сегодня успешно выступили на поселковом конкурсе. Старшеклассники и Юнармейцы  приняли участие на митинге у памятника поэта-героя.