Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Итоговое собеседование в 9-х классах / 9 нчы сыйныфларда рус теле буенча йомгаклау әңгәмәсе

Опубликовано: 14.02.2024

14 февраля в 9-х классах прошло итоговое собеседование по русскому языку. Итоговое собеседование направлено на проверку коммуникативной компетенции обучающихся 9-х классов — умения создавать монологические высказывания на разные темы, принимать участие в диалоге, выразительно читать текст вслух, пересказывать текст с привлечением дополнительной информации. Собеседование для каждого ученика прошло индивидуально.

14 нче февраль көнне 9 нчы сыйныфларда рус теле буенча йомгаклау әңгәмәсе узды.  Йомгаклау әңгәмәсенең максаты – укучыларда сөйләм күнекмәләрен булдыру иде. Укучылар дүрт биремне башкарып чыктылар: текстны кычкырып укыдылар, өстәмә мәгълүматларны да кертеп, аны сөйләп бирделәр, үзе сайлап алган бер тема буенча монолог сөйләделәр һәм   алучы мөгаллим белән диалог төзеделәр. Әңгәмә вакытында һәр укучының сөйләве аудиотасмага яздырып барылды. Шунысы куандыра: барлык укучыларыбыз да әңгәмәне уңышлы узды.