Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Ярмарка осеннего урожая / Көзге муллык ярминкәсе

Опубликовано: 08.10.2022

Коллектив школы принял активное участие в осенней ярмарке урожая, которая была организована 8 октября на площади. На продажу были выставлены овощи из пришкольного участка. Учителя поделились своими заготовками на зиму. Продавали варенья, соленья и консервированные овощи, салаты, компоты.
Отряд волонтеров также не остался в стороне. Покупателям были предложены поделки, вышитые, вязаные изделия.
Не зря говорят, в единстве  - сила. Мы смогли разнообразить товары ярмарки. Желаем мира и добра.

Бүген мәктәбебез коллективы көзге муллык ярминкәсендә катнашты. Сатуга мәктәп бакчасында үстерелгән яшелчәләр белән бергә, укытучыларыбыз көче белән кышка әзерләнгән салатлар, кайнатмалар, компотлар куелды.
Мәктәпнең волонтерлар хәрәкәте активистлары да ярминкәдән читтә калмадылар. Алар кулдан ясалган эшләнмәләр тәкъдим иттеләр. Бердәмлектә көч, дип юкка әйтмәгәннәр. Сатып алучыларга товарларыбыз күп булды. Ризык булсын.