Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Защита индивидуальных итоговых проектов среди девятых классов / Шәхси йомгаклау проектларын яклау

Опубликовано: 13.04.2022

13 апреля 2022 г.  в МБОУ «Джалильская СОШ №2» состоялась защита индивидуальных итоговых проектов среди девятых классов.
Во время публичного выступления обучающиеся кратко излагали теоретические основы своей деятельности и представляли результаты практической реализации своих идей. Члены комиссии   оценивали не только то, что обучающийся произносит в защитной речи и демонстрирует в мультимедийной презентации, но и то, как он преподносит свои идеи, удается ли ему вызвать интерес и отстоять свою позицию. Всего  было представлено 87 проектов.
Администрация школы благодарит членов комиссий, принявшим участие в оценке проектной деятельности обучающихся. Также выражаем благодарность наставникам проектов и классным руководителям девятиклассников, которые успешно прошли все этапы подготовки и защитили итоговый индивидуальный проект.

2022 нче елның 13 нче апрелендә Җәлил икенче санлы мәктәбендә тугызынчы сыйныф укучылары арасында шәхси йомгаклау проектларын яклау булды. Уку елы башыннан бирле зур эш оештырылган һәм башкарылган.
Бүген тугызынчы сыйныф укучылары жюри әгъзаларына үз тикшеренүләренең һәм проектларының нәтиҗәләрен тәкъдим иттеләр, алар өстендә эш берничә ай дәвам итә. Халык алдында чыгыш ясаганда укучылар кыскача гына үз эшчәнлекләренең теоретик нигезләрен бәян иттеләр һәм үз идеяләрен гамәли тормышка ашыру нәтиҗәләрен тәкъдим иттеләр. Комиссия әгъзалары укучыларның яклау сүзендә сөйләвен һәм мультимедиа презентациясендә күрсәтүен генә түгел, ә аның үз идеяләрен ничек җиткерүен, кызыксыну уятып, һәм үз позицияңне сакларга. Барлыгы 87 проект тәкъдим ителде.
Мәктәп администрациясе укучыларның проект эшчәнлеген бәяләүдә катнашкан комиссия әгъзаларына рәхмәт белдерә. Шулай ук әзерлекнең барлык этапларын уңышлы узган һәм йомгаклау шәхси проектын яклаган проект остазларына һәм сыйныф җитәкчеләренә рәхмәт белдерә.