Новости школы/Мәктәп яңалыклары

«Киң түгәрәк» фестивале үзенә җыйды/ Фестиваль народного творчества

Опубликовано: 28.03.2022

Халкыбызның үткәненә, гореф-гадәтләренә, әдәби һәм мәдәни мирасына ихтирам тәрбияләү, аны киләчәк буыннарга тапшыру максатыннан, Россия Федерациясендә халыкларның мәдәни мирас елы кысаларында районыбызда «Киң түгәрәк» фестивале оештырылды. Мәктәбебез коллективы фестивальгә «Орчык бәйрәме» йола күренешен әзерләде һәм 1 нче урынга лаек булды.

В рамках Года народного искусства и нематериального культурного наследия народов России среди образовательных организаций района был организован фестиваль-конкурс «Киң түгәрәк» по популяризации народного искусства, сохранению культурных традиций, памятников культуры, этнокультурного многообразия. Наша школа подготовила фольклорный обряд «Орчык бәйрәме» («Праздник веретена») и была удостоена 1 места.