Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Проводы зимы/Кышны озату

Опубликовано: 19.03.2022

Сегодня для  всех жителей нашего  поселка был организован праздник "Гуляй, народ! Весна идет!" Коллектив нашей большой школы принял активное участие в программе праздника. Учитель биологии Бариева- Саетгараева Г.Ф. выступила на творческом конкурсе "Барыня сударыня". Это и не удивительно. Когда дело касается экологических вопросов, Гузель Фирдавесовна всегда на передовой!  Наши девочки и мальчики  плясали,  пели, вели театрализованное представление, выступали в главных ролях. Учителя музыки Петрякову Р. Р. трудно было узнать в новом образе. Она как всегда была неотразима! Поварам школьной столовой отдельное спасибо. Их оладушки были самыми вкусными! А работники школы, учителя, которые стояли в " вкусном ряду" были самыми приветливыми, улыбались по-весеннему. От этой улыбки, от праздника становилось на душе светло и по-весеннему тепло. Мира и добра всем жителям планеты.

Бүген бистәбездә кышны озаттык. Аның бер дә китәсе килми быел. Бәлки бүгенге зур бәйрәмнән соң кузгалыр!
Ә бәйрәм яшен-картын бергә җыйды. Безнең мәктәп коллективы анда зур активлык күрсәтте.  Укучыларыбыз да, мөгаллимнәр дә бәйрәм программасының барлык өлешләрендә өлгерлек күрсәттеләр. Биология укытучысы Бариева-Сәетгәрәева Г. Ф. иҗади  конкурсны колачлады. Монысы гаҗәп түгел, чөнки табигать белән бәйле сораулар чишелгәндә, ул һәрчак алгы сызыкта! Театральләшкән тамашада укучыларыбыз биеде, җырлады, төп рольләрне башкардылар. Музыка укытучысы Петрякова Р. Р. яңа образда, һәрвакыттагыча, кабатланмас иде.
Мәктәп ашханәсе пешекчеләренә аерым рәхмәт. Аларның коймаклары иң-иң тәмлесе булды. "Тәмле рәттә" басып торган укытучылар, мәктәп хезмәткәрләре елмаюыннан күңелләр күтәрелде. Яз барыбызга иминлек, исәнлек, аяз күк йөзе алып килсен иде.