Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Итоги конкурса чтецов стихотворений М. Джалиля/М.Җәлил шигырьләрен уку бәйгесең йомгаклары

Опубликовано: 15.02.2022

15 февраля в музее Трудовой славы поселка состоялась торжественная церемония награждения победителей  традиционного  поселкового конкурса чтецов стихотворений  М.Джалиля, приуроченного ко дню рождения поэта-героя. Из нашей школы на этом мероприятии  участвовали ученица 3а класса Зарипова Ралина (учитель Мияссарова Л. К.), ученица 8а класса Нигматуллина Наиля (учитель Шагвалиева Г. М.), ученица  9б класса Яруллина Чулпан (учитель Шайдуллина Ч.К.).  По итогам конкурса Ралина и Наиля были награждены  дипломами за 2 место, Чулпан - за третье место.

15нче февраль көнне биcтәбезнең Хезмәт Даны музееның Муса Җәлилгә багышланган залында шигырь укучылар бәйгесенең җиңүчеләрен бүләкләү тантанасы узды. Безнең мәктәбебездән бу тантанада 3а сыйныф укучысы Зарипова Ралина (укытучы Мияссәрова Л.К.), 8а сыйныф укучысы Нигъмәтуллина Наилә (укытучы Шәһвәлиева Г.М.) икенче урынга, 9б сыйныф укучысы Яруллина Чулпан (укытучы Шәйдуллина Ч.К.) өченче урынга лаек булдылар һәм тантанада дипломнар  белән бүләкләнделәр.