Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елын йомгаклау / В школе подвели итоги Года родных языков и народного единства в Республике Татарстан

Опубликовано: 25.12.2021

2021 нче ел Татарстан Республикасында туган телләрне саклау һәм халыклар бердәмлеге елы дип игълан ителгән иде. Тантаналы рәвештә Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елын тәмамлыйбыз. Буген бездә кунакта Җәлил китапханәчеләре Зилә Мөнир кызы  Садыкова,  Акрамова Сөмбел Нәзгат кызы, “Җәлил чаткылары” әдәби берләшмәсе әгъзалары Мәрдамшина Гөлгенә Заһит кызы,  Кәлимуллин Рәис Әнис улы булдылар.
Алар 9 нчы сыйныф укучыларын шигырь язу серләре белән таныштырдылар, күпсанлы сорауларга җавап бирделәр.
Чара ахырында Г. Тукайның "Туган тел" җыры башкарылды. Бәйрәм куңелле узды. "Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы" укучыларның күңелендэ бик озак сакланыр.

2021 год был объявлен в Республике Татарстан годом сохранения родных языков и единства народов. В торжественной обстановке завершаем год единства родных языков и народов. Сегодня у нас в гостях были Джалильские библиотекари Зиля Мунировна Садыкова, Акрамова Сумбель Назгатовна, члены литературного объединения “Җәлил чаткылары” Мардамшина Гульгена Загитовна, Калимуллин Раис Анисович. Они познакомили учащихся 9-х классов с секретами написания стихов, ответили на многочисленные вопросы. В завершение мероприятия была исполнена песня Г. Тукая "Туган тел". Праздник прошел весело. "Год единства родных языков и народов" надолго сохранится в сердцах учащихся.