Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Общешкольное родительское собрание, посвященное вопросам безопасности/Балаларның куркынычсызлыгы мәсьәләләренә багышланган мәктәпкүләм ата-аналар җыелышы

Опубликовано: 16.12.2021

Сегодня состоялось общешкольное родительское собрание, посвященное вопросам безопасности. Перед родителями выступили представители ГИББД, ПЧ-32, полиции. Отряд ЮИД "Светофор" подготовил выступление по правилам дорожного движения, где красной нитью проходит мысль: пример родителей всегда важен для детей. Свои предложения внесла председатель общешкольного родительского комитета Латифуллина Г.Г. и обьявила благодарность активным родительским комитетам классов.

Бүген мәктәптә балаларның куркынычсызлыгы мәсьәләләренә багышланган мәктәпкүләм ата-аналар җыелышы булды. Анда ЮХИДИ, янгын куркынычсызлыгы берләшмәсе, хокук саклау органнары хезмәткәрләре чыгыш ясады һәм Яңа  ел бәйрәмнәре алдыннан үзләренең киңәшләрен бирделәр, нәрсәләрдән сак булырга кирәклеге турында искәрттеләр. "Светофор" яшь юл инспекторлары отряды ата-аналар үрнәгенә мөһимлеге, юлда хәрәкәт итү кагыйдәләре үтәүнең зарурлыгы турында әдәби чыгыш күрсәттеләр.
Соңыннан мәктәп ата-аналар комитеты рәисе Г. Г. Латифуллина үзенең теләкләрен җиткерде һәм иң актив ата-аналар коллективларына рәхмәт сүзләрен әйтте.