Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Вручение аттестатов/Аттестатлар тапшырылды

Опубликовано: 18.06.2021

Сегодня выпускники 9-ых классов, которые успешно прошли государственную итоговую аттестацию, получили аттестаты за курс основного общего образования.4 выпускницы из 9 в класса получили аттестаты особого образца. Тренер  Р. Ш.Фасхутдинов наградил лыжников, 9 учащихся были награждены грамотами за достижения в спорте. Также были вручены золотые значки ГТО.  С добрыми  пожеланиями в адрес выпускников выступили директор школы А. И. Ильдаров, зам. директора по учебной работе М. М.Шаяхметова,  кл. руководители, первые учителя и родители, президент ШУС, обучающиеся 9 в класса.

Бүген 18 июнь көнне 9 нчы сыйныфны тәмамлап, дәүләт йомгаклау аттестациясен уңышлы үткән укучылар төп урта белем курсы өчен аттестатларга ия булдылар. Тантанада мәктәп директоры А. И. Ильдаров, укыту эшләре буенча директор урынбасары М. М. Шәяхмәтова, береңче укытучылар, сыйныф җитәкчеләре, әти-әниләр, укучылар үзидарәсе президенты матур теләкләр белән чыгыш ясадылар. 4 укучы кызыл  аттестатка лаек булды. Спортта җиңүчеләр Мактау кәгазьләре, ГТОның алтын значогын алдылар. 9 нчы в сыйныфы укучылары җавап сүзе белән чыктылар, сынатмаска тырышачакларын белдерделәр.