Новости школы/Мәктәп яңалыклары

«Тукай безнең йөрәкләрдә” / "Тукай в наших сердцах"

Опубликовано: 26.04.2021

Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы, Бөек шагыйребез Г.Тукайның тууына 135 ел тулу уңае белән бүген мәктәбебездә "Тукай безнең йөрәкләрдә" дип исемләнгән әдәби-музыкаль чара булып узды. Укучылар шагыйрьнең шигырьләрен яттан укыдылар, әсәрләрен сәхнәләштерделәр. Чара матур биюләр, Тукай сүзләренә иҗат ителгән җырлар белән үрелеп барды.
Бу чарада укучылар халык күңелендә, Тукай, мәңге сакланачагын расладылар.

Сегодня в нашей школе состоялось литературно-музыкальное мероприятие "Тукай в наших сердцах", посвященное Году единства родных языков и народов, 135-летию со дня рождения великого поэта Г. Тукая. Ученики заучивали наизусть стихи поэта, инсценировали его произведения. Мероприятие сопровождалось красивыми танцами, песнями на слова Тукая.
На этом мероприятии учащиеся подтвердили, что Тукай навсегда останется в сердцах народа.