Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Урок нравственности/ Иман дәресе

Опубликовано: 09.04.2021

Сегодня уважаемые всеми учителя Гаухар Сулейманова и Сания Гиззатова провели Уроки нравственности в рамках мероприятия "Секреты долголетия" . Уважаемые ветераны педагогического труда  на примеры своего жизненного опыта, наблюдений дали советы обучающимся 9-ых классов.

Бүген бик тиздән зур тормыш юлына кузгалачак тугызынчыларга Иман дәресе үткәрелде. Туган телебездә булган бу дәресне бистәбезнең мөхтәрәм мөгаллимнәре Гәүһәр апа Сөләйманова, Сания апа Гыйззәтовалар оештырды. Үз тормыш тәҗрибәләре, үз күзәтүләре аша ак әбиләр яшьләргә киңәшләрен бирделәр, иманлы кеше булу, бәхетле  яшәүнең нигезләре турында сөйләделәр. Аллаһының  рәхмәте яусын Сезгә һәм тормыш сабагыгыз нәтиҗәле булсын, укучыларыбыз күңеленә үтеп кереп, юл күрсәтсен иде.