Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Без дуслык белән көчле / Мы дружбою сильны

Опубликовано: 11.02.2021

11 февраль көнне 8 сыйныфның рус төркемнәрендә укучылар «Без дуслык белән көчле» дип исемләнгән чарада катнаштылар. Чарага әзерлек алдан башланды. Ике атна барышында укучылар Идел буенча яшәүче халыкларның милли традицияләре хакында мәгълүмат тупладылар. Бүген һәр төркем үзенең  проектын яклады. Халыкларның милли киемнәре, ризыклары, бәйрәмнәре, гореф-гадәтләре, милли каһарманнары, милли уен кораллары турында  чыгышларны тыңлау кызыклы да, файдалы да  булды.

11 февраля обучающиеся русской подгруппы 8-ых классов участвовали в мероприятии «Мы дружбою сильны». В течение  двух недель по группам ребята собирали информацию о традициях народов Поволжья.  По этой информации были сделаны буклеты, плакаты. Сегодня состоялась защита работ. Каждая группа рассказывала о своем проекте. Интересно было слушать выступления о национальных праздниках, обычаях, национальных блюд, одежду, герои.