Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Габдулла Тукай иҗатына багышланган атналык

Опубликовано: 10.04.2013

Татар халкының бөек шагыйре Г.Тукай иҗатына багышланган атналыкта мәктәбебез укучылары теләп катнаштылар. Алар көче белән сәхнә түрендә сөекле шагыйребезнең “Кәҗә белән сарык”, “ “Эш беткәч, уйнарга ярый” дигән әсәрләре уйналды.  “Таз” шигырен  искә алып, мәдрәсәдә дә булды безнең укучыларыбыз.

Китапханәдә  дә без еш кунаклар. Атналык уңаеннан 5А,5В сыйныф укучылары белән очрашу узды. Бистәбез китапханәсе мөдире Гарипова Гүзәлия Нух кызы безне бик нык  әзерләнеп каршы алды.

Г.Тукай турында күпме кызыклы истәлекләр белән таныштырды ул балаларны. Йотлыгып тыңлады безнең укучылар Гүзәлия Нух кызын.

Г.Тукай иҗаты буенча уздырылган  викторина да булды. Сорауларга иң күп җавап бирүчеләргә бүләккә, әлбәттә, Г.Тукай китаплары.

Очрашуга килгән өлкән буын вәкиле Мөнәвәрә апа да Г.Тукай турында сөйли башлагач, түзеп утыра алмады, сөекле шагыйребезнең  шигырь ләрен сөйләде.