Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Спасибо за новогодний подарок/ Яңа ел бүләге өчен рәхмәт

Опубликовано: 19.12.2020

Два дня раздавали Дедушка Мороз и Снегурочка новогодние  подарки Главы Сармановского муниципального района. Его получил каждый ученик нашей большой школы.  Некоторые были так рады встречи с Дедом Морозом, что уже рассказали подготовленный к новогоднему празднику стих и спели песенку. Особенно постарались одиннадцатиклассники. От имени многочисленных обучающихся и их родителей выражаем слова благодарности Фариту Мунавировичу Хуснуллину и начальнику отдела образования Исполнительного комитета района Альфату Зиятдинову Сабирову за подарок и за новогоднее настроение.

Мәктәптә ике көн чын бәйрәм аттмосферасы хакимлек итте. Зур капчыкка күп итеп бүләкләр төягән Кыш бабай, Кар кызын ияртеп, сыйныфтан сыйныфка йөрде һәм  районыбыз җитәкчесе бүләкләрен  өләште. Кайбер укучылар Кыш бабайның килүен бигрәк көткәннәр икән. Бәйрәмгә дип әзерләгән шигырьләрен сөйләделәр, җырлар башкардылар. Аеруча унберенчеләр тырышты.
Мәктәбебезнең күпсанлы укучылары, әти-әниләр исеменнән районыбыз башлыгы Ф.М.Хөснуллинга, мәгариф бүлеге җитәкчесе Ә.З.Сабировка бүләкләр һәм Яңа ел алды атмосферасы тудырганннары өчен олы рәхмәтебезне җиткерәбез.