Новости школы/Мәктәп яңалыклары

КЛАРА БУЛАТОВА ИСЕМЕНДӘГЕ ПРЕМИЯ

Опубликовано: 20.03.2013

2012 нче елда Әлмәт дәүләт муниципаль хезмәт институты ректоры, педагогика фәннәре кандидаты, доцент Ильяс Рәхимҗан улы Салахов тәкъдиме белән институтта Клара Булатова исемендәге премия булдыру турында карар кабул ителгән иде. Әлеге бәйгедә безнең мәктәп укучылары да  актив катнашты һәм югары дәрәҗәле бүләкләргә лаек булды. 8б классы укучысы Мортазина Гөлназ (фәнни җитәкчесе – Газизова Ә.И.) 7 – 11нче сыйныф укучылары арасында "Фәнни эш” номинациясендә I дәрәҗәдәге диплом һәм 1000 сумлык акчалата премия белән бүләкләнде.

2013 нче елның 15 нче мартында Әлмәт дәүләт муниципаль хезмәт институтында Клара Булатова исемендәге премия икенче тапкыр тапшырылды. Узган елгы бәйгедә җиңеп чыккан укучыларга аларның фәнни һәм иҗади эшләре тупланган җыентык тапшырылды һәм быелгы бәйге җиңүчеләре билгеләнде. 8б классы укучысы Газизова Гөлфинә (фәнни җитәкчесе – Газизова Ә.И.) II дәрәҗә диплом һәм акчалата премия белән бүләкләнде. Шагыйрә Клара Булатова үзенең иҗатын зурлаган өчен рәхмәтен җиткерде, яшь каләм тибрәтүчеләргә алга таба да уңышлар теләде.