Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Конкурс военно –патриотической песни/ Хәрби-патриотик җырлар бәйгесе

Опубликовано: 07.03.2020

На этой неделе в нашей школе прошел конкурс военно-патриотической песни, среди 5-8- ых классов. Нужно отметить, что из года в год растёт уровень подготовки к данному конкурсу. Среди 5- ых классов: 1место заняли учащиеся 5 в класса, 2 место – 5б, 3 место – 5а класс. Среди 6-ых: 1место – 6в, 2 место – 6б, 3 место -  6а. Среди 7 -ых классов: 1 места заняли 7в и 7г, 2 место – 7б, 3 место – 7а, и среди 8 -ых классов 1 место занял 8б, 2 место – 8в, 3 место 8а.
Конкурс прошёл на высоком эмоциональном подъёме. Спектр выбора участниками песен оказался довольно широк. Прозвучали песни от маршевых, задорных до печальных и трагических.
Спасибо всем ребятам, классным руководителям за поддержку и подготовку  1- го этапа этого конкурса. Победителей конкурса ждём на заключительном этапе, который пройдет в апреле месяце.

Бу атнада мәктәбебездә 5-8 нче сыйныф укучылары арасында хәрби – патриотик җырлар бәйгесе булып узды. Шунысы куанычлы: елдан-ел бу бәйгегә әзерлек яхшырганнан яхшыра бара. 5 нчеләр арасында 1 нче урынга 5в сыйныф укучылары лаек булды, 2 урын – 5б, 3 урын – 5а сыйныф укучыларына бирелде. 6 нчылар арасында: 1урын – 6в, 2 урын – 6б, 3 урын – 6а сыйныфта.  7 нче сыйныф укучылары арасында: 1 урынга -7в һәм 7г сыйныф укучылары лаек булды, 2 урын – 7б, 3 урын – 7а сыйныф укучыларында. 8 нче сыйныф укучылары арасында1 урынга 8б сыйныф укучылары лаек булды, 2 урын – 8в, 3 урын - 8а.
Бәйге кысаларында сугыш чорына багышланган күңелле, дәртле һәм моңсу җырлар яңгырады. Чарада катнашучы 5-8 нче сыйныф балаларына, аларның сыйныф җитәкчеләренә бәйгенең 1 турын оештыруда һәм үткәрүдә канташканнары өчен рәхмәтебезне белдерәбез.
Җиңүчеләр  апрель аенда узачак йомгаклау концертында катнашачак.