Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Форум юных граждан / Яшь гражданнар форумы

Опубликовано: 23.11.2019

23 ноября Совет детских организаций РТ по поручению Президента РТ при поддержке Министерства по делам молодежи РТ провел муниципальный «Форум юных граждан» в МБОУ «Джалильская СОШ №2»
Участники Форума - лидеры общественных объединений, руководители детского движения из 9-ти СОШ Сармановского МР РТ, а также эксперты, специалисты общественных организаций и ведомств.  Активисты района встретили форум  с большой радостью, чтобы обсудить все свои идеи и проекты, для реализации на территории Сармановского района.
Работа форума проходила в секциях по следующим направлениям: культура и творческое развитие, здоровый образ жизни, детский спорт и туризм, первые шаги в предпринимательстве, детские средства массовой информации, экологическое воспитание, патриотическое воспитание, правовая защита детей и молодежи, социальная защита и волонтерская деятельность, образование и наука.
Лучшие идеи, представленные в группах, вошли в итоговую Резолюцию Форума, которая была презентована на Пленарном заседании и принята единогласно. Лучшие педагоги и активисты были награждены благодарственными письмами Совета детских организаций Республики Татарстан  за вклад в развитие детского движения .
На пленарном заседании принял участие  руководитель Исполнительного комитета Сармановского муниципального района Мухаметгараев Альфис Файзрахманович, который поддержал все идеи ребят и поблагодарил делегатов за активную работу.

23 ноябрьдә ТР балалар оешмалары Советы, ТР Президенты кушуы буенча, ТР Яшьләр эшләре министрлыгы ярдәме белән, Җәлил икенче урта мәктәбендә «Яшь гражданнар форумы» үткәрде»
Форумда катнашучылар-җәмәгать берләшмәләре лидерлары, Сарман районының 9  урта гомуми белем бирү мәктәбеннән балалар хәрәкәте җитәкчеләре, шулай ук экспертлар, иҗтимагый оешмалар һәм ведомстволар белгечләре.  Район активистлары форумны зур куаныч белән каршы алдылар,  Сарман районы территориясендә тормышка ашыру өчен, үз идеяләрен һәм проектларын уртага салып сөйләштеләр.
Форум эше түбәндәге юнәлешләр буенча секцияләрдә узды: мәдәният һәм иҗади үсеш, сәламәт яшәү рәвеше, балалар спорты һәм туризм, эшмәкәрлектә беренче адымнар, балалар массакүләм мәгълүмат чаралары, экологик тәрбия, патриотик тәрбия, балалар һәм яшьләрне хокукый яклау,  социаль яклау һәм волонтерлык эшчәнлеге, мәгариф һәм фән.
Төркемнәрдә тәкъдим ителгән иң яхшы идеяләр форумның пленар утырышында тәкъдим ителгән һәм бертавыштан кабул ителгән йомгаклау резолюциясенә керде. Иң яхшы педагоглар һәм активистлар балалар хәрәкәтен үстерүгә керткән өлешләре өчен Татарстан Республикасы балалар оешмалары Советының Рәхмәт хатлары белән бүләкләнделәр .
Пленар утырышта Сарман муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Мөхәммәтгәрәев Әлфис Фәйзрахман улы катнашты. Ул балаларның барлык идеяләрен хуплады һәм актив эшләре өчен делегатларга рәхмәт белдерде.